A NOKIA 3310 kétségtelenül az egyik legnagyobb sikere volt a vállalatnak és egy, a legnépszerűbb a világ készülékei közül. A Barcelonában megtartott MWC ( Mobile Word Congress ) kongresszuson bemutatásra került a 3310 új verziója, mellyel kétségtelenül a Nokia nagy visszatérését próbálta megkoronázni a piacon. Körülbelül 15.000 Forintos áron juthatunk hozzá a legendás készülék megújított modelljéhez. A telefon sokkal színesebb kiadásban érkezett és egy valamivel szebb kijelzővel, ugyanakkor változatlanul prezentálja nekünk a nosztalgikust érzést, amelyet a klasszikus modell megjelenése nyújt . Lássuk, melyek azok a tényezők, amelyekben változott a 3310-es Nokia új kiadása a régihez képest, illetve vizsgáljuk meg, érdemes-e megvásárolnunk egyáltalán ezt a típust.
1. Design
Az igazi érdekesség ebben a telefonban, hogy azokat a tényezőket, amelyeket adott esetben az új okostelefonokban utálnál, a 3310-es készülék esetében kifejezetten örömmel fogadhatod. Hogyan is lehetne hű az elődjéhez és sugározná a nosztalgikus érzésvilágot, ha nem találkoznánk rajta azokkal az olcsó műanyag elemekkel, mint a telefon korábbi verziójában? Ebben az esetben kifejezetten jó eső érzéssel fogadjuk a tényt, hogy ezekből az alapanyagokból készült az eszköz, különösen azért, mert eléri a kívánt célt vele: A lehető legmesszebb kerülni a modern és új generációs zászlóshajók megjelenésétől. Továbbá kifejezetten hivalkodó neon színekben érkezik, amely játékossá teszi az egész design-t, mellesleg pedig egyáltalán nem zavaró tényező. Összességében kellemes érzés a kezünkben tartani. Egyszerű, mint egy faék, de nem is akar többnek látszani.
2. Kijelző

Ebben az esetben már szerencsére nem kell találkoznunk a régi monokróm 1.5 átmérőjű kijelzővel, de így sem kapunk klasszisokkal jobbat. Egy 2.4-es kijelzővel érkezik, amelynek maximálisan 240 x 320 pixeles a felbontású. Lássuk be, ez előrelépés a régi modellhez képest, nem igaz? Természetesen, ahogy számíthattunk rá, nem említhető egy lapon a modern technológiás kijelzőkkel, de pontosan ebben rejlik a különlegessége. Az mindenképpen garantált, hogy fényévekre van az UHD és az 1080p minőségű kijelzőktől, ezt borítékolhatjuk. Tulajdonképpen teszi a dolgát. Megfelelően fényes és pont annyira pixeles a telefon felbontása, mint a 2000-es évek mobiljainak.
3. Teljesítmény

A navigáció, a főmenüből ki és –be lépés egy nem túl nagy erőforrás igényű történet, ebben biztosak lehetünk. Külön érdekesség, hogy a fizikális gombokat tudjuk használni, ha szeretnénk böngészni a telefon nem túl széles palettájú menürendszerében. Kiegészítésként két új gombot kapunk a telefonhoz, az egyik a hívás, a másik pedig a hívás megszakítása, amely adott esetben kilépésként is funkcionál. A 3310 egy 2.5 G internetes hálózati lehetőséget kínál nekünk, tehát bátran használhatjuk a mini opera böngészőt és szörfözhetünk vele a neten. Beléphetünk mind a Twitter, mind pedig a Facebook fiókunkra, de ne is számítsunk olyan sebességre, mint egy újkori okostelefonnál. Szintén találkozhatunk egy sms küldő rendszerrel és egy régi névjegyzékkel, ahol különböző adatokat tárolhatunk.
4. Snake

Azok, akik annak idején szerencsés tulajdonosai lehettek az akkori 3310-es telefonnak, biztosan túlestek már a snake okozta könyörtelen függőségen. Természetesen, nem maradhatott ki az új kiadásból sem ez a legendás játék. Azonban ez a játék is kapott némi átalakítást, de nem a pozitív értelemben. A fő probléma az, hogy az új Snake már nem tartalmazza a korábbi játék egyszerűségét, ezáltal elveszítette a megszokott jellegét is. Lehetőségünk van utazni is az új animált kígyóval. A Nokia elfelejtette, hogy ennek a játéknak az egyszerűségében rejlett az ereje, ezért teljes mértékben nem sikerült visszaadnia az élményt. Mindazonáltal azoknak, akik igazán komoly érzelmeket táplálnak a 3310-es telefonok irányában már az is megnyugvással és elégedettséggel fog hatni, hogy egyáltalán rajta van a telefonon.
5. Akkumulátor és tartozékok

Bizonyára számítottatok rá, hogy a hardware specifikációk következtében nem lesz a telefon egy könyörtelen energiavámpír. Nos, ezt a mobilt nyugodtan elhajíthatod a szobában és ott is hagyhatod egy hónapig, valószínűleg utána sem kell feltöltened. Akár egész nap beszélhetsz rajta, anélkül, hogy vért kellene izzadnod egy micro USB kábelért, hogy újra tudd használni. Találkozhatunk rajta egy 3.5mm-es jack csatlakozóval is, ( nesze neked iPhone ) továbbá micro SD kártyát is tudunk csatlakoztatni hozzá, amennyiben a zeneszámaink túlzottan terhelnék a telefon tárhelyét. Az biztos, hogy nem a Google driveon tárolt fullhd fotóink vagy videóink fogják elvenni a helyet és rákényszeríteni, hogy használjuk ezt az adattárolási lehetőséget.
6. Kamera

Ha nem emlékeznétek rá és egy pillanatra meglepődnétek ezen a szemponton, mindenkit megnyugtatunk, IGEN VAN!:) Természetesen össze se hasonlítható a 2 megapixeles kamera a modern mobiltelefonok fényképezőivel, de itt sem az volt a cél, hogy felvegye velük a versenyt. Hogy milyen? Próbálj visszagondolni az első beépített kamerával rendelkező mobiltelefonra és nagyságrendileg sikerül betájolnod, mit is nyújthat. Elmosódott kép, rossz minőség az autó-fókusz és a különböző effektek teljes hiánya jellemzi a kameraképet. Azonban, az igen limitált funkciók és minőség ellenére meg van a képessége a telefonnak, hogy utazzunk vele az időben, amely vélhetően az eredeti célja is volt, már a megalkotásakor.
7. Összegzés

Bizonyára sokaknak megfordult a fejében, pontosan mi is volt a célja a NOKIA-nak ezzel a telefonnal. Mindamellett, hogy nosztalgikus és elképesztő élményt nyújt mégis mi motiválta a céget rá, hogy visszahozza azt a készüléket, amely modern keretek között abszolút használhatatlan mindenki számára? Az egyértelmű, hogy kígyózó sorokat várnak a boltok előtt és mi is kíváncsian várjuk már az eladási statisztikákat. Kétségtelenül a Finn cég egy olyan bemutatkozóval szeretett volna újra visszakerülni a piacra, amely nagyot durran. Biztosak lehetünk benne, hogy ezt a célt sikeresen elérték függetlenül attól, hogy mennyi 3310-es fogyott el idáig és fog ezek után.

Tetszett a cikk? Lájkolj minket Facebookon!