Ezt a cikket mindenképpen olvasd el telefon vásárlás előtt!
Megtalálni a megfelelő telefont nem mindig egyszerű, hiszen a szolgáltatók folyamatos reklámokkal és akció hullámokkal szórnak minket. Melyek azok a szempontok, amelyek tényleg relevánsak a választásnál? Nos, ez mindenki esetében szubjektív, hiszen mindenki másra használja a készüléket. Valaki megelégszik azzal, ha van miről smst írni és telefonálni, mások applikációk tömkelegével dolgoznának egyszerre. Minden igény más és más, de vannak olyan nézőpontok, amelyeket mindenkinek mérlegelni kell.
1.Mit vársz el valójában a telefonodtól?
Nagyon fontos, hogy előre gondolkodj, mire is szeretnéd használni. Ha tudod, hogy a telefonáláson és az email küldésen kívül, nincs semmi amire hasznosítani szeretnéd, akkor bőven elég egy középkategóriás telefon. Ha rendszeresen használod munkára, folyamatosan böngészel az interneten, imádod kipróbálni az új applikációkat már érdemes fontolóra venni a prémium minőséget.
2. Régi okostelefonok
Nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy egy elsőre jónak tűnő specifikációkkal rendelkező, ám régebbi telefont választanak. Miért lehet ez probléma? Nos, a szolgáltatók célja természetesen az, hogy mindig megvásárold az új kollekciót, ezáltal gyakran „elfelejtik” a régebbi telefonok operációs rendszerét frissíteni. Az elavult software pedig nem csak a vírusoknak és a különböző hibáknak enged szabad utat, de a hardware teljesítményét sem fogja az okostelefonod kihasználni megfelelően. Ezért történhet meg, hogy bár megkapod olcsón a készüléket, mégis elégedetlen leszel vele.
3. Képernyő méret
Egyáltalán nem elhanyagolható szempont. Amennyiben üzleti levelezésre, szerkesztésre, dokumentumok megosztására szeretnéd használni, érdemes egy nagyobb képernyővel ellátott készüléket választani. Számodra is egyszerűbb nagyobb képernyőn végezni ezeket a feladatokat. Ez ugyanúgy igaz a játékokra is. Amennyiben főleg a telefonálás a szempont ( nem túl gyakori ) és a facebookon szeretsz csak böngészni, valószínűleg elegendő lesz egy kisebb méret is.
4. Processzor
Ez a specifikáció minden esetben releváns a számítógépek és mobiltelefonok esetében, egyaránt. Gyakran hallunk 2,4,8,12 magos processzorral ellátott telefonokról, ennek ellenére nem minden esetben a magok száma lesz a mérvadó. Gondoljunk csak bele mennyire gyors az Apple kétmagos processzora. Fontos a hardware és a software, vagyis a telefon fizikai és program alapú összhangja, optimalizációja. Mindemellett érdemes figyelni a processzor órajelét is. 1.5 Ghz alatt nem érdemes telefont vásárolni üzleti célra, mindegy hány magos CPU-val felszerelt eszközről beszélünk.
5. RAM
A RAM (Random Access Memory – Tetszőleges hozzáférésű memória ) azoknak lehet rendkívül fontos, akik rendszeresen használnak több applikációt. A multitasking, vagyis a több feladat egyidejű végzése közben a telefon sokkal több adatot kell eltároljon a memóriájában. Üzleti célokra Android esetében 3GB-ot ajánlunk az optimális működéshez. Hétköznapi használatra jelenlegi álláspont szerint még a 2GB bőségesen elegendő.
6. Tárhely
Természetesen ezt a szempontot is figyelembe kell venned a választáskor. Mindazonáltal csak úgy, mint a többinél itt is attól függ, milyen funkciókat szeretnél használni. Ha nem akarsz túl sok dokumentumot, képet vagy applikációt tárolni a telefonodon, teljesen felesleges 32GB tárhellyel megvásárolnod. Amennyiben szeretsz minden emléket megőrizni, elmenteni, videókat készíteni,érdemes a lehető legnagyobb tárhelyet megvásárolnod. Itt nagyon fontos kiemelni, hogy a csatlakoztatható micro sd kártyákra, amelyek a tárhely bővítésére szolgálnak csak korlátozott mennyiségben tudsz applikációkat lementeni. Üzleti célokra szintén fokozottan ajánlott a nagyobb tárhely megvásárlása.
7. Kamera
Ha egy igazi hobbi fotós vagy és szereted megörökíteni a pillanatot, nem kérdés, hogy olyan telefont kell választanod, amely jó képeket készít és fejlett kamerával van felszerelve. Nagyon fontos, hogy ne csak azt nézd, hány megapixel egy kamera, fontosak a beállítások és a fókusz is.
8. Akkumulátor
Ennél a pontnál nincs sok megjegyzés. Minél nagyobb a telefon kijelzőjének a mérete és minél több dologra szeretnéd használni , annál inkább fontos, hogy minél nagyobb legyen a készenléti ideje.
9. Ár és érték arány
Elmondhatjuk, hogy nagy általánosságban a jó termékeket drágábban kapjuk meg mint a rosszat. Ez teljesen logikus. Mindazonáltal a használattól is függ ennél a pontnál is, hogy mire van valójában szükségünk.
Köszönjük, hogy elolvastad!
Tetszett a cikk? Lájkolj minket Facebookon!