A 10 legjobb Android képszerkesztő applikáció

2017. január 02. 17:27 - Phone Fanatics

Az Instagram és a szelfik korában, mindenki szereti minél tetszetősebbé tenni a készített fotókat. Szinte már kizárólagosan a telefonunkat használjuk minden fotó elkészítésére és szeretjük rendszeresen megosztani az élményeinket ismerőseinkkel és barátainkkal. Gondoljunk csak bele a munkában is milyen nagy segítséget nyújt, hogy bármikor készíthetünk képet. Amennyiben szeretnénk az elkészített fotót tökéletesíteni, számos applikáció közül tudunk válogatni. Melyek azok, amelyek segítségével gyorsan és könnyedén javítani tudjuk a készített fotót vagy tökéletesíteni azt? Cikkünkben bemutatjuk a 10 legjobb applikációt:

im.png

1. Pixlr

A Pixlr-O-Matic készítői által létrehozott Pixlr segítségével könnyedén tudjuk meglévő fotóinkat tökéletesíteni. Az program megjelenése és kezelhetősége segít, hogy pillanatok alatt tűéles fotókat varázsoljunk, majd megosszuk őket a preferált közösségi hálón is. Itt is számos effektet tudunk vinni a már meglévő fotónkba ( élesítés, homályosítás ,vörös szem eltüntetése, világosítás, sötétítés ) és természetesen mindegyikhez tartozik megosztás is. Lehetőségünk van akár több képből egyet létrehozni, sőt saját egyedi gombokat is használhatunk, felgyorsítva a program kezelhetőségét. Összességében egy nagyon felhasználó barát program, amellyel könnyedén tudunk gyönyörű fotókat készíteni.

Letöltés itt

pixlr_new.png2. Snapseed

A Snapseed egy, a Google saját applikációi közül és tulajdonképpen mindent tartalmaz, amire csak szükségünk lehet a képszerkesztés során. Számos effektet és optimalizálási lehetőséget találhatunk benne. A körülvágáson túl, a színkorrekciókon át, a különböző filterek használatáig tényleg mindent felkínál, amely hasznos lehet számunkra.  Akár szelektív fókuszt is be tudunk állítani a segítségével. Ráadásul a megszerkesztett fotókat szeparáltan menti el az eredeti képektől, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy csak a módosított fotónk marad meg. Természetesen mivel Google termékről beszélünk, számos szinkronizálási lehetőségünk akad.  Az alábbi programokkal biztosan könnyedén párosítani tudjuk: Google Photo, Dropbox, Google Drive.

Letöltés itt

snapseed-2-tools-m8-hero.jpg3. Photoshop , Photoshop Express

Nem meglepő, hogy felkerült a PS mobil verziója is a listánkra, hiszen a legtöbbünk szemében a Photoshop egyet jelent a széleskörű képszerkesztéssel. Azt követően, hogy az Adobe első applikációja törlésre került a Google Play Store-ból, szerencsére sikerült piacra dobni két olyan szerkesztőt is, amelyben biztosan nem fogunk csalódni.  Alapvetően tehát két különböző verziót különböztethetünk meg az Adobe termékek sorában. A Photoshop Fix gyakorlatilag minden opciót tartalmaz, amelyet az asztali verzió, mobilra optimalizálva. Az Express, ennél is szélesebb skálán kínálja nekünk a különböző fénykép szerkesztési opciókat, ráadásul kezeli a RAW formátumú fotókat is. Szintén érdekes applikáció az Adobe-tól, az Aviary. Ennek segítségével nem csak effekteket adhatunk hozzá a fotóinkhoz, de mémeket is gyárthatunk belőlük.

Letöltés itt

adobe-photoshop-express-best-free-apps.jpg4. SKWRT

Az SKWRT kifejezetten a fotóid perspektívájának javítására szolgál. A feltöltést követően, megváltoztathatod és jobb látásmódba helyezheted az újonnan készített fotóidat. Ennél az alkalmazásnál a lehetőségek tárháza szinte végtelen. Az adott témán belül számos érdekes opcióval egészíthetjük ki a képeinket. Könnyedén tudjuk mind a horizontális, mind pedig a vertikális irányt javítani, korrigálni rajta. Természetesen csodákra ez az applikáció sem képes, nyilván a fotó némileg veszíteni fog a minőségéből..

maxresdefault.jpg5. Vignette

Következő programunk a listán nem kifejezetten csak fotó editálásra szakosodott. Inkább neveznénk, amolyan hibrid lehetőségnek, amely tartalmaz egy kamera, illetve fényképezőgép kezelő részt, és egyben fotó editálási lehetőséget is nyerünk vele.  A kamera számos funkción túl, kínál nekünk time-lapse videó készítési lehetőséget, digitális fókuszt és időzítést is, amennyiben ezek nem lennének alapértelmezettek az okostelefonunkon. Mindazonáltal vágási és forgatási lehetőségünk nincs a szerkesztőben. A legtöbb hasonló programmal szemben az a legfőbb erénye, hogy adatkapcsolat nélkül is tudjuk használni. Természetesen a képeket nem tudjuk ezáltal azonnal megosztani a program segítségével, tehát maradnak a telefonunkon.

Letöltés itt

vignette-0_1.png6. Google Photos

A Google applikációja egy ténylegesen minden az egyben megoldást nyújt számunkra. Lehetőségünk van feltölteni a felhőbe a fotóinkat és egyúttal szerkeszthetjük is őket. Később pedig számos filter segítségével tudjuk optimalizálni a már feltöltött képeket.  A kontraszt, a telítettség, a fényerő szabályozás, mind könnyedén, szinte pillanatok alatt beállítható a segítségével.  Mindezek mellett a képek rendszerezése is rendkívül hatékony tematika alapján történik. Emberek, helyek és egyéb megadható opciók segítségével könnyedén rá tudunk szűrni benne arra a fotóra, amit éppen keresünk. Nem szükséges végig görgetnünk az összes képünket, hogy megtaláljuk. Az egyetlen negatívuma talán az, hogy szerkesztés után felülírja az eredeti képet, amely nem minden esetben szerencsés.

Letöltés itt

unnamed.png7. Candy Camera

Következő programunk a listában, szintén számos érdekes funkciót tartalmaz, amellyel szebbé tudjuk varázsolni a már meglévő képeinket. Természetesen itt is rengeteg különféle effektet használhatunk, még matricákat is rendelhetünk egy adott fényképhez. Ráadásul kifejezetten hatékonyak ezek a beállítások. Akár az irodában, akár egy kevésbé jó fényviszonyokkal megáldott környezetben készítjük el a fotót, szerkesztés után élessé és világossá válik. Még külön lehetőségünk van a szelfi képek javítására is.

Letöltés itt

candy-camera-pc.jpg8. Facetune

Facetune egy kifejezetten képszerkesztő applikáció, amely segítségével a szelfiket és a fotókat sokkal szebbé tudod varázsolni.  Ráadásul mindezt pillanatok alatt. Kétségtelen, hogy az egyik legkönnyebben kezelhető applikáció a piacon. A szemszínen keresztül az állkapocs és arccsont változtatásig, javításáig, szinte minden lehetőségünk meg van rá, hogy igényeinknek megfelelően konfiguráljuk fel a képet. Főleg szelfi képek feljavítására ajánlott használni a programot, de erre a feladatra nem is tudnánk jobb applikációt ajánlani.

Letöltés itt

demo-photo-4.jpg9. Cymera

A Cymera elsősorban portré fotók szerkesztéséhez ajánlott program. Habár minden más kép is könnyen és gyorsan szerkeszthetővé válik benne. Hét különböző lencse és négyféle fényképezési módot ajánl fel nekünk, több mint 20 különböző effekt opcionális használatával. Elmondhatjuk, hogy egy rendkívül könnyen kezelhető mégis funkcióiban igen gazdag programról beszélhetünk.  A program ingyenes, de sajnos el kell ehhez viselnünk egy apró bannert, ahol reklámokat helyeznek el. Természetesen az összes szociális platform-on megoszthatjuk a készített fotókat, szinte pillanatok alatt. Kifejezetten ajánlott ez a szerkesztő.

Letöltés itt

cymera.jpg10. Photolab Pro

A Photolab számos funkcióval rendelkezik, de elsősorban a jó kép effektek és filterezési beállítások miatt ajánlott a használata. Hasonlóan a Prisma nevű applikációkhoz, festményeket is készíthetünk a segítségével a fotóinkból. Számos olyan montázzsal találkozhatunk, amelyek egy teljesen új megjelenést kölcsönöznek a fotóinknak. A programot ingyenesen is tudjuk használni, de ehhez el kell viselnünk az apró vízjelet és a különböző hirdetéseket. Összességében még így is megéri a használata, ha pedig szeretnénk ezektől megszabadulni, csak vásároljuk meg a prémium verziót.

Letöltés itt

pho_to-lab-pro-photo-editor.jpg

Tetszett a cikk? Lájkolj minket Facebookon!

Rólunk

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://phonefanatics.blog.hu/api/trackback/id/tr2212091015

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

igazi hős 2017.01.06. 10:45:29

Képszerkesztés mobilon? A mérettől tekintsünk el, de hány olyan mobilt ismertek, aminek nagyjából jó a színhűsége? Az iPhone-ok és a Samsungok többsége annyira túlszaturált, hogy semmilyen telítettséget vagy fehéregyensúlyt nem mernék az alapján változtatni, mert lehet, hogy megrémülnék attól, amit egy normális monitoron vagy nyomtatásban látnék.

zörenke34 2018.06.22. 12:32:55

én egy videos vagyok
süti beállítások módosítása